UA EN

Любов Зінкевич

Народилась 22 квітня 1964 року в Рівненській області (Україна).

У 1988 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю фізика, спеціалізація радіаційне матеріалознавство.

В даний час Любов займає посаду начальника управління міжнародного співробітництва та розвитку Державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон».

Любов Зінкевич має понад двадцять шість років досвіду у сфері поводження з радіоактивними відходами. Професійна діяльність Любов Зінкевич була пов’язана зі створенням в Україні державної системи поводження з радіоактивними відходами та необхідної інфраструктури для її функціонування. Цими питаннями вона опікувалася, займаючи посади державної служби в Міністерстві Чорнобиля, МНС, Міненерговугілля, Державному агентстві з управління зоною відчуження.

Вона брала безпосередню участь у: розробці Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами в Україні, створенні Державного фонду поводження з радіоактивними відходами в Україні та розробці механізму відрахувань і використання коштів цього фонду; розробці Стратегії поводження з радіоактивними відходами в Україні, яка розрахована на 50 років. Любов Зінкевич працювала над різними міжнародними проектами, пов’язаними з радіоактивними відходами та відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання.

Після вступу до «Об’єднання «Радон» у листопаді 2019 року Любов Зінкевич продовжує здійснює нагляд та управління багатьма міжнародними проектами, що реалізуються в Україні Департаментом енергетики (США) та Державним департаментом (США), Європейською Комісією в рамках Інструменту співробітництва в галузі ядерної безпеки (INSC), Міжнародним агентством з атомної енергії ( МАГАТЕ), та G7 Глобальним партнерством проти розповсюдження зброї масового знищення.

За вагомий особистий внесок у розвиток законодавства та формування державної системи поводження з радіоактивними відходами був нагороджений грамотою Кабінету Міністрів, грамотами Міністерства Чорнобиля, МНС, Державного агентства з управління зоною відчуження.