UA EN
WiN Ukraine

WiN Ukraine здійснює свою діяльність відповідно до цілей та завдань Women in Nuclear (WiN) Global, всесвітньої некомерційної організації, заснованої у 1992 році, яка об’єднує, підтримує та заохочує в першу чергу жінок-професіоналок, що працюють у ядерній сфері. Членами цієї глобальної мережі є також і чоловіки.

Ініціатива заснування українського осередку всесвітньої мережі - WiN Ukraine - виникла ще у жовтні 2019 року під час проведення першої української конференції «Жінки у ядерній безпеці», що відбулася під егідою Міністерства енергетики України на базі Київського політехнічного інституту та за підтримки Шведського регуляторного органу – SSM.

У червні 2020 року представництво України вже у вигляді повноцінної організації здобуло акредитацію від WiN Global. Українське представництво має на меті набути регіональний статус.

Місія: Розвиток та підтримка всебічного співробітництва між жінками в атомній сфері, обмін інформацією, знаннями і професійним досвідом, нарощування наукового потенціалу жінок-професіоналок, створення мережі ділових контактів.

Головні цілі та завдання WiN Ukraine:
  • надання аналітично-консультативної допомоги державним та міжнародним установам з питань, пов’язаних з екологічними, культурними, освітніми, соціальними проблемами ядерної енергетики, радіаційної безпеки та технологій, а також сприяння розробці та реалізації відповідних проєктів;
  • поширення цінностей WiN Global;
  • реалізація програм професійного наставництва молоді;
  • сприяння реалізації діяльності щодо питань гендерної рівності в атомній сфері;
  • підтримка та розвиток наукового потенціалу жінок – фахівців у сфері використання ядерної енергії;
  • просвітництво щодо використання ядерної енергії, забезпечення ядерної та фізичної ядерної та радіаційної безпеки;
  • популяризація використання ядерної енергії для забезпечення потреб суспільства;
  • участь в діяльності, спрямованій на розвиток діалогу з громадськістю для сприяння інформативності про фактичний внесок жінок у розвиток ядерної енергетики, радіаційної безпеки та ядерних технологій.

Для реалізації зазначених цілей WiN Ukraine до своїх лав залучатиме експертів з відповідним досвідом роботи (докладніше – у розділі «Експерти»).

Розвиток та підтримка всебічного співробітництва між жінками ТА ЧОЛОВІКАМИ в атомній сфері, обмін інформацією, знаннями і професійним досвідом, нарощування наукового потенціалу жінок-професіоналок, створення мережі ділових контактів.