UA EN

Наталія Клос

Директор з регіонального співробітництва та розвитку

Освіта – бухгалтер-економіст промислових підприємств (1997 р., Львівський обласний навчальний центр Міністерства статистики України), економіст (2002 р., Національний університет ім. І. Франка), магістр державного управління (2004 р., Львівський національний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України).

Стажування у Центрі ядерного нерозповсюдження ім. Дж. Мартіна Монтерейського інституту міжнародного навчання (2010, м. Монтерей, штат Каліфорнія, США).

Студентка НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» заочного відділення за спеціальністю 143 «Атомна енергетика» за магістерською програмою підготовки «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів» (2019-2020 рр.).

Досвід роботи у сфері – 16 років стажу роботи у сфері фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів в Міністерстві енергетики України. В якості запрошеного експерта взяла участь в Міжнародній дорадчій місії МАГАТЕ з фізичного захисту IPPAS (листопад 2019 року, м. Монтевідео, Уругвай).

Координатор Ініціативи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення». Голова Робочої групи № ІІІ Сприяння розвитку навчання у сфері фізичної ядерної безпеки Міжнародної освітньої мережі у сфері фізичної ядерної безпеки (INSEN) МАГАТЕ.

Ініціювала відкриття з 2019 року магістерської програми підготовки «Фізичний захист та облік та контроль ядерних матеріалів» на базі спеціальності «Атомна енергетика» в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського». Сприяла забезпеченню роботи Міжвідомчого оперативного штабу на випадок диверсії на ядерних установках Міненерговугілля України.

З квітня 2020 року обіймає посаду головного спеціаліста відділу з питань координації політики у сфері захисту критичної інфраструктури та ядерної безпеки головного управління з питань стійкості сектору безпеки та захисту критичної інфраструктури Директорату стратегічного управління та європейської інтеграції Міністерства внутрішніх справ України.

Участь у конференціях:

  • Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Доповіді: «Удосконалення порядку державного фінансування фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів» (2012); «Стан та перспективи розвитку фізичного захисту в Україні» (2013), «Імплементація рекомендацій МАГАТЕ з фізичного захисту в національне законодавство України» (2014); «Ратифікація Поправки до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні: досвід та майбутні перспективи» (2016); «Досконалості не має меж: наповненість українського законодавства з питань фізичного захисту та як визначити достатність прийнятих заходів» (2017); Презентація магістерської програми підготовки фахівців за спеціалізацією «Фізична ядерна безпека» за спеціальністю «Атомна енергетики» в КПІ ім. І. Сікорського» (2018); «Гендерна НЕрівність в фізичній ядерній безпеці. Що необхідно знати?» (2019).
  • Лютий 2020 – Міжнародна конференція МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки: зобов’язання та дії, м. Відень, Австрійська Республіка. Постер: Гендерні стереотипи: жінки в фізичній ядерній безпеці.
  • Листопад 2019 – Регіональний семінар «Протидія загрозі внутрішнього правопорушника», м. Київ, Україна. Доповідь: «Вплив культури захищеності на благонадійність».
  • Жовтень 2019 – Форум «Жінки в фізичній ядерній безпеці», м. Київ, Україна. Доповідь: «Жінки в фізичній ядерній безпеці».
  • Листопад 2017 – Міжнародна конференція МАГАТЕ з фізичного захисту ядерного матеріалу та ядерних установок, м. Відень, Австрійська Республіка. Доповідь: «Ратифікація Поправки до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні»
  • Грудень 2016 – Міжнародна конференція МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки: зобов’язання та дії, м. Відень, Австрійська Республіка. Доповідь: «Ратифікація Поправки до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні: досвід та майбутні перспективи».
  • Вересень 2014 – конференція «Розповсюдження культури захищеності в Південно-Східній Азії», м. Серпонг, Республіка Індонезія. Доповідь «Досвід України з формування та розвитку культури захищеності».
  • Травень 2014 – Міжнародна конференція з розвитку людських ресурсів для ядерних енергетичних програм: створення та підтримка потенціалу, м. Відень, Австрійська Республіка. Доповідь «Системний підхід до підготовки та підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів в Україні».
  • Липень 2013 – Міжнародна конференція МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки: збільшення глобальних зусиль, м. Відень, Австрійська Республіка. Доповідь: «Професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту ядерних матеріалів Україні», «Взаємозв’язок між культурою безпеки та культурою захищеності та їх роль в безпечній експлуатації ядерних установок».
  • Квітень 2009 - Міжнародний симпозіум з фізичної ядерної безпеки. Організатор МАГАТЕ, доповідь: «Запобігання ядерного тероризму, як важливого елемента національної та міжнародної безпеки».